برخورد ناشایست و بازجویی از ملی پوشان والیبال ایران در آمریکا

بازجویی از ملی پوشان والیبال ایران در امریکا باعث شد تا بازیکنان از این کار ناشایست دلخور شوند. تیم ملی والیبال ایران به همراه تیم های فرانسه، روسیه، آمریکا، لهستان و برزیل شش تیم حاضر در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال هستند تا رقابت خود را برای کسب عنوان قهرمانی از روز جمعه آغاز کنند.

جم لایف| سرویس اخبار – شیکاگو میزبان مرحله نهایی رقابت ها است و مانند سال گذشته که تیم ملی والیبال به محض ورود به خاک آمریکا مورد بازجویی FBI قرار گرفتند ظاهراً این بار نیز با برخورد ناشایست از سوی آمریکایی ها مواجه شده است.

کاروان تیم ملی والیبال ایران بامداد شنبه بعداز ۳۰ ساعت به فرودگاه شیکاگو (آمریکا) رسید. اما ورود سروقامتان با حواشی عجیبی همراه بود و در فرودگاه شیکاگو همان اتفاق سال قبل مجدداً تکرار شد و این بار نیز بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال با بدرفتاری و بازجویی آمریکایی‌ها مواجه شدند.

گفته می‌شود سرانجام ملی پوشان والیبال بعداز معطلی چهار ساعته راهی هتل اقامتشان شدند.

 

خوش‌خبر: اعتراض رسمی خود را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم/ اعضای فدراسیون والیبال آمریکا بخاطر بازجویی از ملی پوشان والیبال ایران عذرخواهی کردند

امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان درباره اتفاقات رخ داده برای کاروان والیبال ایران هنگام ورود به آمریکا گفت: تیم ما با ۳ پرواز مختلف به آمریکا رسید و شاید اگر یک پرواز بود ۲ تا ۲: ۳۰ ساعت طول می‌کشید، اما مجبور شدیم بایستیم تا دیگر اعضای تیم هم به شیکاگو برسند. چیزی که مسلم است نباید توقف می‌کردیم، چون ما روادید گرفته بودیم و فرم‌های بسیار پیچیده و مختلفی را پشت سر گذاشته بودیم، اما مجدداً پلیس فقط تیم ایران را نگه داشت تا دوباره پروسه روادید طی شود.

این اتفاق تیم را عصبی و ناراحت کرد

او افزود: این اتفاق تیم ما را عصبی و ناراحت کرد. درست نبود که پلیس مقابل درب هواپیما بایستد، نفرات را جدا کند و با اسکورت به اداره پلیس ببرد و تمام‌این مسائل را تکرار کند.

میزبانی آمریکا زیر سؤال رفته است

خوش خبر ادامه داد: ما به این مسئله اعتراض کردیم و آن‌ها هم ناراحت شدند. من گفتم قانون برای همه یکسان است و نباید برای تیم ایران تبعیض قائل شوند. این که نتوانسته‌اند شرایط مناسبی را به وجود بیاورند تا تیم ایران همانند سایر تیم‌ها وارد خاک آمریکا شود باعث شده میزبانی آن‌ها زیر سؤال برود.

 

بازجویی از ملی پوشان والیبال ایران روی روحیه بازیکنان تأثیر زیاد داشت

سرپرست تیم‌ملی والیبال ایران درباره ناراحتی ملی پوشان تصریح کرد: این اتفاق خیلی روی روحیه بازیکنان تأثیر گذاشت. بچه‌ها از این که چرا بقیه به راحتی می‌رفتند و ما این مشکل را داشتیم عصبی شده بودند.

اعتراض رسمی خود را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم

او افزود: اعتراض رسمی داشتیم. نامه تندی به فدراسیون جهانی داده شده و خواستیم پیگیر این موضوع شوند که چطور آمریکا میزبانی ۳ سال دوره نهایی را گرفته است. اگر هر سال به این شکل باشد مشکل است. ما با طی مراحل زیادی تیم را به دوبی بردیم، هزینه زیادی پرداخت کردیم و انگشت نگاری و مراحل مختلف انجام شد، اما دوباره این مسائل تکرار شد. این اتفاقات حتی باعث تعجب اعضای فدراسیون والیبال آمریکا هم شده بود و از این اتفاق عذر خواهی کردند و گفتند قرار نبود این اتفاق بیافتد و قرار بود با احترام کامل به آمریکا بیایید. نمی‌دانم این مسئله را پیگیری می‌کنند یا نه. خود خبرنگار فدراسیون جهانی‌هم مصاحبه مفصلی انجام داد و گفت پیگیر این مسئله خواهد بود.

تیم ما با ۳ پرواز و لهستان با ۵ پرواز به آمریکا رسیدند

خوش خبر درباره اعزام کاروان ایران در ۳ گروه تصریح کرد: تیم ایران با ۳ پرواز و لهستان با ۵ پرواز به آمریکا آمدند. دلیل این اتفاق آن بود که فدراسیون جهانی در لحظات پایانی اعلام کرد هزینه پرواز ۲۰ نفر شامل، ۱۴ بازیکنان با بیزنس و ۶ نفر کادرفنی با پرواز اکونومی را می‌پردازد. همین مسئله باعث شد معادلات زیادی هنگام گرفتن پرواز برهم بخورد. همچنین به دلیل فصل تابستان پروازها بسیار شلوغ بود و خیلی سخت می‌شد شرایط خوب فراهم شود. برای این که به چنین مشکلی برنخوریم باید از خیلی وقت پیش اقدام به این کار می‌کردیم. به همین خاطر تیم‌ها روآوردند از این امتیاز استفاده کنند که با این موضوع رو به رو شدند.

 

منبع: yjc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.